Ανακοινώσεις Δράσεις

Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Β΄Λυκείου στην Έδεσσα

Στις 13 Μαρτίου 2023 οι μαθητές/τριες των τριών τμήματων της  Β΄τάξης  του λυκείου μας πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στην Πόλη του Νερού – Έδεσσα.

Ο κύριος προορισμός μας ήταν το Ερπετάριο, το οποίο φιλοξενεί δεκάδες ερπετά – φίδια, χελώνες, ιγκουάνα- κάποια μοναδικά στην Ελλάδα, που εντυπωσίασε τους μαθητές με την ποικιλία σχεδίων και χρωμάτων των ειδών.

Στη συνέχεια, μια σύντομη επίσκεψη στο Κ.Π.Ε. Έδεσσα- Γιαννιτσών έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές «να κερδίσουν το εκατομμύριο» σε ένα παιχνίδι γνώσεων με θέμα την ανακύκλωση υλικών και συσκευών.

Ακολούθησε περιήγηση στο Πάρκο των Καταρρακτών όπου δημιούργησε στους μαθητές/τριες συναισθήματα θαυμασμού και δέους για τις ομορφιές της φύσης.

Μια ακόμη ωραία μαθησιακή εμπειρία για τους μαθητές μας και ένα αγαπημένο προορισμό για όλους.